Primăria comunei Bălușeni anunță demararea proiectului de modernizare a iluminatului public

Doroftei CLAUDIU

3 min

No items found.

Anunțuri interes public

Administrația publică a comunei Băluseni, prin vocea primarului Claudiu Doroftei, anunță demararea proiectului de modernizare a iluminatului public în localitate. Investiția se derulează prin Administrarea Fondului Pentru Mediu care oferă o finanțare de până la 1.000.000 de lei, suma care acoperă 82,29% din valoarea cheltuielilor eligibile pentru realizarea acestui proiect.

Proiect: Înlocuirea corpurilor de iluminat având un consum ridicat de energie electrică, cu corpuri de iluminat tip LED, echipate cu sistem de dimare care permit reglarea fluxului luminos la nivelul întregului obiectiv de investiții în comuna Bălușeni, județul Botoșani.

Documente atasate
Doroftei CLAUDIU

Sub conducerea sa, comuna Bălușeni a cunoscut progrese semnificative în diverse domenii, inclusiv în infrastructură, servicii publice și inițiative comunitare, reflectând astfel dedicarea sa pentru a servi și reprezenta eficient interesele cetățenilor.